ADVOKĀTA PADOMI

ŠOGAD BEZ TRADICIONĀLĀM ZIEMASSVĒTKU DĀVANĀM?

Netipiski, bet šogad izskatās nebūs tradicionālo Ziemassvētku “dāvanu” ar būtiskiem grozījumiem nodokļu un citos likumos, kuri tradicionāli tiek izziņoti Ziemassvētkos vai Jaungada naktī, un stājas spēkā ar 1.janvāri!

Lai arī daži grozījumi tiks skatīti vēl šogad, tomēr lielākās “dāvanas” tiks pasniegtas sabiedrībai jau pēc Jaungada svinībām. 😊 Zemāk neliels apkopojums par to, ko gaidīt tuvāk gada beigām un vēlāk arī 2023.gadā.. 😊

    AUTORATLĪDZĪBAS SAŅĒMĒJIEM VĒL NEBŪS JĀREĢISTRĒJAS

Autoratlīdzības saņēmēji vēl var nesteigties reģistrēties VID par saimnieciskās darbības veicējiem, jo termiņš, kurā viņiem bija to jāizdara, ir pagarināts līdz 2023.gada 31.decembrim. Nodokļus (gan IIN, gan VSAOI) no autoratlīdzībām kā iepriekš ieturēs ienākuma izmaksātājs (25% apmērā no ieņēmumiem līdz 25 000 euro un 40% apmērā no ieņēmumiem, kas pārsniedz 25 000 euro). Grozījumi jau ir stājušies spēkā, tāpat kā grozījumi VSAOI likumā (par to pašu).

    IEVIESĪS NODOKĻU MAKSĀTĀJU “REITINGU” / PADZIĻINĀTĀS SADARBĪBAS PROGRAMMA PĀRSTĀS DARBOTIES

Par šo jau detalizēti rakstīju iepriekš ŠEIT:

https://advokatapadomi.com/vid-nodoklu-maksataju-reitingu-plano-padarit-publisku/

Tādēļ starp Jaungada apņemšanās neaizmirstam arī apņemties labi uzvesties un laicīgi sniegt nodokļu deklarācijas utt. Citādi būsiet “sliktie” ar zemu reitingu, un visa VID uzmanība  būs veltīta tikai Jums. 😊😊 😊 Minētais jauninājums “dienas gaismu” gan ieraudzīs tikai nākošā gada sākumā.

    IIN AVANSA MAKSĀJUMUS PAR 2023.GADU ARĪ NEVAJADZĒS VEIKT

Šo ierosinājumu gan vēl tikai skatīs, un iespējams jau tuvākajās dienās būs viesta kāda skaidrība. Turam īkšķus. 

    DIGITĀLO PLATFORMU LIETOTĀJIEM BŪS JĀZIŅO PAR PĀRDEVĒJIEM,  KURI TIRGO PRECES UN SNIEDZ PAKALOJUMUS ŠAJĀ DIGITĀLAJĀ PLATFORMĀ

Arī par šo esmu detalizēti skaidrojusi ŠEIT:

https://advokatapadomi.com/vairs-nenoslepties-digitalam-platformam-bus-jazino-par-pardevejiem-un-vinu-ienakumiem/

Šo likumprojektu Saeima cer izskatīti jau šogad. Dzīvosim un redzēsim, bet nav šaubu, ka Saeima pieņems likumu. Jautājums tikai  – kad – vēl šogad, vai jau nākošā gada sākumā. Grozījumos gan ierakstīts, ka tie stāsies spēkā no 01.01.2023. Tie, kas aktīvi tirgo preces un piedāvā pakalpojumus ss.com un citās digitālajās platformās… var jau sākt gatavoties “laimes vēstuļu” saņemšanai no VID. 😊

    ALGAS PIESAISTĪTS STATISTIKAI

Nu un jau nākošajā gadā (kā deserts) tiks skatīti grozījumi likumā, kas paredz piesaistīt algu statistikai. Tāpat no nākošā gada ļoti ticami tiks ieviesti arī būtiski grozījumi nodokļu pārbaužu kārtībā. Par to daudz rakstīju ŠEIT:

https://advokatapadomi.com/soks-izskatas-ka-to-cik-jaizmaksa-algas-turpmak-noteiks-vid/

https://advokatapadomi.com/pasludinat-visus-par-aploksnu-algu-maksatajiem/

https://advokatapadomi.com/tematiskas-parbaudes-un-datu-atbildibas-parbaudes-vairs-nebus/

Jūsu Alisa 

Vai bija noderīgi? Dalies ar šo rakstu!

PAR AUTORI

Alisa Leškoviča

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]