ADVOKĀTA PADOMI

Alisa Leškoviča

ZVĒRINĀTA ADVOKĀTE

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]

ALISA LEŠKOVIČA

ZVĒRINĀTA ADVOKĀTE

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]

Mani sauc Alisa Leškoviča. Es esmu zvērināta advokāte. un ikdienā specializējos muitas un nodokļu jautājumos, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, tostarp pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās. Beztam, pārzinot nodokļu tiesības un kriminālprocesu, es īstenoju arī klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. Kopš 2022.gada esmu zvērinātu advokātu biroja ROCKBRIDGE Legal partnere.

Jau no mazotnes es esmu sapņojusi kļūt par advokāti, tomēr naudas studijām nebija. Tādēļ savu ceļu uz advokāta karjeru aizsāku, vairākus gadus strādājot policijā. Vēlākajos gados šī iegūtā pieredze un zināšanas (kopā ar daudzu gadu laikā uzkrāto pieredzi muitas un nodokļu tiesībās) kļuva par manu būtisku priekšrocību, aizstāvot un pārstāvot klientus ekonomisko noziegumu lietās, jo esmu pārliecinājusies, ka ir par maz zināt kriminālprocesu; ir jāpārzina arī nodokļu likumus. Pretējā gadījumā aizstāvības taktika būs izvēlēta nepareizi.

Pabeidzot maģistra studijas Rīgas Juridiskajā augstskolā, tiku uzaicināta strādāt vienā no lielākajiem zvērinātu advokātu birojiem Baltijā – Sorainen, kurā nostrādāju 15 gadus. Šo 15 gadu laikā esmu ieguvusi ievērojamu pieredzi dažādu muitas un nodokļu jautājumu risināšanā un klientu pārstāvēšanā kā Latvijas tiesās, tā arī Satversmes tiesā un Eiropas Savienības tiesā.

2015.gadā ieguvu PVN eksperta diplomu, pabeidzot studijas Beļģijā. PVN sistēmas pārzināšana un iegūtās zināšanas ir neaizvietojamas, pārstāvot klientus VID un tiesā, kā arī īstenojot aizstāvību un pārstāvību krimināllietās.

Aktualizējoties jautājumiem par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas novēršanu un sankcijām, sāku konsultēt klientus arī par šiem jautājumiem, cita starpā palīdzot klientiem sagatavoties VID AML un sankciju auditiem. Regulāri rakstot juridiskus viedokļa rakstus un pasniedzot semināros, kļuvu par eksperti un viedokļa līderi šajos jautājumos. 

Kopš 2020.gada novembra regulāri publicēju juridiskos viedokļus/rakstus blogā “Advokāta padomi”, kas ir guvis lielu atzinību starp uzņēmējiem, jo sniedz praktiskus padomus un viedokļus dažādos aktuālajos un likuma piemērošanas jautājumos pēc iespējas vienkāršā un saprotamā valodā. Darbs pie bloga “Advokāta padomi” ir sen kļuvis par manu sirdslietu, kas sniedz arī patiesu gandarījumu.

Par uzvarētāju nedzimst! Par tādu kļūst!

JAUTRIE FAKTI PAR MANI:

  • Reiz, ceļojot pa Francijas reģioniem, es iegriezos kādā restorāniņā. Vēloties “paspīdēt” ar savām franču valodas zināšanām, es (nepareizi izrunājot vārdus) zivs vietā pasūtīja sev indi! 😊

  • Kāds tiesneša palīgs dalījās, ka tiesā ir pārliecināti, ka lietās, kurās pārstāvu klientus, strādā ne mazāk kā 3-5 juristi (viens raksta viedokļus, otrs pēta lietas materiālus, trešais uzstājas lietā). Liels bija tiesneša palīga izbrīns, uzzinot, ka visas lietas vedu pati. 😊

IZGLĪTĪBA: