ADVOKĀTA PADOMI

URĀ! REPREZENTATĪVAJIEM AUTOMOBIĻIEM CELS SLIEKSNI! 😊

Vēl šajās brīvdienās, apskatot auto tirgotāju piedāvājumus, biju sašutusi par cenām. Pat pieticīga VW Golf cena pārsniedza 50 tūkst. EUR + PVN, automātiski ierindojot to pie “luksus” automašīnām. Vēl dažus gadus atpakaļ vārdu salikums “Golfs” un “luksus” likās neiespējams, taču tā nu ir šodienas realitāte!

Taču izskatās, ka auto tirgotāju un auto pircēju lūgšanas nu beidzot būs sadzirdētas! Urā! Urā! Tik ilgi gaidītie grozījumi UIN likumā nu beidzot tika iesniegti Saeimā, un jau drīz tiks izskatīti Saeimā steidzamības kārtā!

Šodien par UIN likuma grozījumiem! 😊 😊 😊

CELS SLIEKSNI!

Kā zināt, tad reprezentatīvo automobili (t.i., vieglo automobili, ar sēdvietu skaitu ne vairāk par 8), galvenokārt, raksturo tā vērtība, kas šobrīd  ir noteikta kā vērtība, kas bez PVN pārsniedz 50 000 euro. Taču ir plānots, ka ar 2023.gada 1.jūliju šī vērtība tiks noteikta – 75 000 EUR!

Tātad visi ierobežojumi atskaitīt priekšnodokli par iegādātu vai nomātu reprezentatīvo automobili un par izmaksām, kas saistītas ar tā uzturēšanu, kā arī pienākums ieskaitīt ar saimniecisko darbību nesaistītajos izdevumus visus izdevumus, kas saistīti ar šādu reprezentatīvo automobili (t.i. un aplikt tos ar efektīvo UIN likmi 25%), TURPMĀK ATTIEKSIES UZ AUTOMOBIĻIEM, KURU VĒRTĪBA BŪS 75 000 EUR + PVN (jeb 90 750 EUR)!

😊 😊 😊

Grozījumi paredz, ka jaunais slieksnis tiks piemērots automobiļiem, kuri tiks iegādāti vai nomāti, sākot ar 2023.gada 1.jūliju.

Lai gan grozījumus vēl skatīs Saeima, bet šodien ir pamats priecāties, jo VW Golfiņa sapnim kļūt par luksus mašīnu lemts nekad nepiepildīties!!! 😊 😊😊

Jūsu Alisa

saistītie raksti:

PAR TO, KĀ NUMURA ZĪME IZGĀZA SHĒMU AR LUKSUS AUTOMAŠĪNU

STĀSTS PAR REPREZENTATĪVO AUTO – KAD KAUT KAS NOGĀJA GREIZI

Vai bija noderīgi? Dalies ar šo rakstu!

PAR AUTORI

Alisa Leškoviča

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]