ADVOKĀTA PADOMI

VAI GROZĪJUMIEM, AR KURIEM CELS REPREZENTATĪVĀ AUTO SLIEKSNI, BŪT?

Šobrīd uzņēmēji ir ievilkuši elpu un gaida jaunos grozījumus, ar kuriem plānots celt reprezentatīvā auto slieksni no 50 000 EUR uz 75 000 EUR. Šie grozījumi jau tiek solīti un gaidīti tik ilgi, ka daudzi ir skeptiski, vai tiem jebkad ir lemts būt.

Tā kā sliekšņa celšanas radīto robu budžetā “lāpīs” ar uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (UVTN), tad nemazāku interesi rada arī grozījumu liktenis, ar kuriem tiek celts minētais nodoklis.

Tā kā šobrīd aizņemta ar darbiņiem, kurus būtu jāpabeidz pirms maija brīvdienām, tad nolēmu pastāstīt par to, kā tad veicās ar šiem grozījumiem, jo visi tik ļoti tos gaida un tas aizņems mazāk laika.. 😉

REPREZENTATĪVĀ AUTO SLIEKSNI CELS

Skeptiķiem atbildu, ka grozījumi par reprezentatīvā auto sliekšņa celšanu jau ir izskatīti un pieņemti Saeimas pirmajā lasījumā. Otrais (un pēdējais) lasījums būs šodien, 27.04.2023. Tā kā jau pavisam drīz zināsim, vai būs. Pašlaik nekas neliecina, ka nebūs. Vienīgais ierosinājums, par ko notiek diskusija – šos grozījumus ieviest ar 2023.gada 1.jūliju vai tomēr ar 1.jūniju. Izskatās, ka paši Saeimas deputāti nepacietīgi gaida, kad varēs doties uz salonu pēc jaunā autiņa. 😊 😊 Gaidām!

UVTN ARĪ…

Tik pat ātrā tempā tiek skatīti arī grozījumi attiecībā uz UVTN maksāšanas kārtību. Komentāros daži bija aprēķinājuši, ka grozījumu dēļ UVTN palielināsies vairāk nekā 2 reizes. Citi komentēja, ka UVTN paliks pat nedaudz mazāks. Tiem, kas nezina, par ko iet runa, meklējiet saites uz iepriekšējiem rakstiem komentāros.

Arī attiecībā uz šiem grozījumiem nav būtisku diskusiju. Lielākās diskusijas ir par:

    1) grozījumu spēkā stāšanās datumu – 1.jūlijs vai tomēr 1.jūnijs,

  2) nepieciešamību papildināt grozījumus ar atrunu, kā var samaksāt UVTN likmju starpību, kas veidosies pēc grozījumu spēkā stāšanās, ja ir veikta nodokļa samaksa par visu gadu vai UVTN samaksāts daļēji. Grib paredzēt, ka šo starpību samaksā pirms tehniskās apskates.

   3) nepieciešamību palielināt UVTN elektromobiļiem no 10 EUR uz 15 EUR.

Par to, vai grozījumiem būt un kādā redakcijā šodien, 27.04.2023., notiks Saeimas 2. (un pēdējais) lasījums.

Tātad nav atlicis daudz gaidīt! 😊

Jūsu Alisa

Vai bija noderīgi? Dalies ar šo rakstu!

PAR AUTORI

Alisa Leškoviča

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]