ADVOKĀTA PADOMI

UZMANIES! IESPĒJAMA KRĀPŠANA UZ CEĻA!

Šoreiz blogs ne par nodokļiem, bet gan par iespējamu krāpšanu (ar nedaudz kriminālu piegaršu).
 
Es neesmu sazvērestību teoriju piekritēja, taču, ja īsā laika periodā pie manis vēršas vairākas personas ar līdzīgu stāstu, tas pievērš uzmanību un liek uzdoties ar jautājumu, vai šīs personas varēja kļūt par kādas nu jau atstrādātas krāpšanas shēmas vai naudas izspiešanas upuriem?
 
Secinājumus un pieņēmumus varēsiet izdarīt paši. Mans mērķis ir informēt, kā rīkoties, ja kaut kas līdzīgs notiek ar Jums.
 
ZVANS NO POLICIJAS
 
Visos gadījumos stāsts sākas vienādi – kādā dienā atskan zvans no policijas, kas informē par nepieciešamību ierasties iecirknī paskaidrojumu sniegšanai saistībā ar kādu ceļu satiksmes negadījumu, kurā tika iesaistīta Jūsu automašīna. No policijas darbiniekiem uzzināt, ka dienā X Jūs ar automašīnu uzbraucāt virsū kādai citai automašīnai, nodarot tai bojājumus, un atstājāt notikuma vietu. Saskādētās automašīnas vadītājs dzinās Jums pakaļ, signalizēja ar skaņu signāliem, bet Jūs neapstājāties.
 
Par traucējumu radīšanu vai ceļu satiksmes drošības nenodrošināšanu, uzsākot braukšanu vai braucot atpakaļgaitā, Jums draud brīdinājums vai naudas sods 15 EUR apmērā.
 
Savukārt par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, Jums draud naudas sods no 70 EUR – 700 EUR UN TRANSPORTLĪDZEKĻU VADĪŠANAS TIESĪBU “ATŅEMŠANA” uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību “atņemšanas”.
 
Jums acis lielas, jo neatceraties ne to, ka kādam uzbraucāt virsū, ne to, ka kāds būtu Jums dzinies pakaļ, signalizējis ar skaņu signāliem utt. Savukārt švīkas (bojājumi) uz automašīnas radušās jau kādu laiku iepriekš.
 
Policijas darbinieks apskata Jūsu mašīnu, ar lineālu izmēra un nofotografē uz mašīnas esošās švīkas, un drīz vien informē par nodomu pieņemt lēmumu par transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu.
 
Nevar izslēgt, ka šādā veidā tiek īstenota apdrošināšanas krāpšana vai naudas izspiešanas mēģinājums, tāpat kā nevar izslēgt, ka tik tiešām neesat pamanījis, kā kādam apskādējāt automašīnu un aizbraucāt no notikuma vietas, neko nemanīdams.
 
KĀ RĪKOTIES?
 
Bez attiecīgajiem pierādījumiem skaļu apvainojumu vai secinājumu izteikšana būtu nevietā, taču, ja esat pilnīgi drošs, ka nebijāt šāda ceļu satiksmes negadījuma dalībnieks, un neviens Jums nedzinās pakaļ, ar skaņu signāliem nesignalizēja, arī automašīnas sensori par sadursmi neziņoja, tad:
 
1) vērsieties pie Jūsu advokāta, jo Jums būs nepieciešama juridiskā palīdzība savu tiesību aizstāvēšanai; Iespējams, Jums šķitīs ekonomiski nepamatoti piesaistīt advokātu, ja sods ir vien dažus desmitus vai simtus euro, taču transportlīdzekļa tiesību “atņemšana” uz laiku var būt pietiekami nepatīkama, lai tomēr apsvērtu advokāta pieaicināšanu.
 
2) pieprasiet izsniegt Jums administratīvā pārkāpuma lietas materiālu kopijas;
 
3) ja lietas materiālos (tostarp no bojājumu fotofiksācijām un protokoliem utt.) konstatējat apstākļus, kas var radīt šaubas, vai Jūsu automašīna varēja nodarīt citam transportlīdzeklim norādītos bojājumus, lūdziet nozīmēt ekspertīzi;
 
4) Ja policija neuzskata par nepieciešamu ekspertīzi nozīmēt (un bieži policija neuzskata par vajadzīgu nozīmēt ekspertīzi), vērsieties pie valsts atzīta privāta tiesu ekspertīzes eksperta;
 
5) Vāciet citus pierādījumus.
 
Visos man zināmos gadījumos tiesu ekspertīze (un citi pierādījumi) neapstiprināja, ka noskādētā automašīna pie bojājumiem tika tās vadītāja aprakstītajos apstākļos, kas arī liek domāt par to, vai salīdzinoši ikdienišķā situācijā slēpjas kas vairāk.. 😊
 
Esiet uzmanīgi un modri uz ceļa!
 
Jūsu Alisa
 
 

Vai bija noderīgi? Dalies ar šo rakstu!

PAR AUTORI

Alisa Leškoviča

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]