ADVOKĀTA PADOMI

PLĀNO PAAUGSTINĀT REĢISTRĒŠANĀS SLIEKSNI PVN MAKSĀTĀJU REĢISTRĀ

Inflācijas ietekmi ir izjutuši teju visi. Pieaug preču un pakalpojumu cenas, un secīgi pieaug arī uzņēmumu apgrozījums, kas strauji tuvina uzņēmumus PVN reģistrācijas sliekšņa sasniegšanai. Lai kaut nedaudz mazinātu inflācijas radītās sekas tieši uz mazajiem uzņēmumiem un mazinātu administratīvo slogu attiecībā uz PVN piemērošanas noteikumu izpildi, no 2024.gada 1.janvāra tiek plānots paaugstināt slieksni reģistrācijai PVN maksātāju reģistrā.

Proti mazie uzņēmumi un uzņēmēji būs tiesīgi nereģistrēties VID PVN maksātāju reģistrā, ja to veikto ar PVN apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nepārsniegs 50 000 EUR. Šobrīd tie ir 40 000 EUR.

No 2025.gada Eiropas Savienības dalībvalstis (bez īpašu atļauju saņemšanas no Eiropas Komisijas) varēs noteikt reģistrācijas slieksni 85 000 EUR apmērā. Pašlaik gan nav skaidrs, vai Latvija izmantos šo iespēju, vai arī turpinās piemērot slieksni 50 000 EUR apmērā.

Lai arī likumprojektu vēl jāapstiprina Saeimā, tomēr šobrīd nav pazīmju, ka tas varētu nenotikt.

Jūsu Alisa

Vai bija noderīgi? Dalies ar šo rakstu!

PAR AUTORI

Alisa Leškoviča

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]