ADVOKĀTA PADOMI

PAR IEKŠDEDZES DZINĒJU AUTOMAŠĪNĀM NODOKLĪ BŪS JĀMAKSĀ VAIRĀK

Iepriekšējo reizi informēju par gaidāmiem grozījumiem UIN likumā, ar kuru tiks paaugstināts reprezentatīvā automobiļa slieksnis no 50 000 EUR uz 75 000 EUR, kas likumsakarīgi, radīs “robu” budžetā, jo:

1)      pieaugs automobiļu summas, kas netiks apliktas ar UIN, kā arī  

2)      palielināsies atskaitāmā PVN summa.

Šo “robu” aizlāpīs, palielinot uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli (UVTN).

MOTORA TILPUMS – VAIRS NĒ. JAUDA – JĀ.

Paredzēts, ka UVTN turpmāk noteiks transportlīdzekļiem, vadoties no transportlīdzekļa apliecībā norādītās informācijas par maksimālo jaudu, nevis motora tilpumu:

1) līdz 110 kW – 33 euro mēnesī;

2) no 111 kW līdz 130 kW – 0,3 euro par katru kW mēnesī;

3) no 131 kW līdz 150 kW – 0,35 euro par katru kW mēnesī;

4) no 151 kW līdz 200 kW – 0,5 euro par katru kW mēnesī;

5) virs 200 kW – 0,7 euro par katru kW mēnesī.

Man nav iekšdedzes dzinēja mašīna (no tādas atbrīvojos, kad degvielas cenas kļuva kosmiskas, un “pārsēdos” uz elektro automobili). Tādēļ man nav pie rokas šāda autiņa tehniskās pases, lai parēķinātu par cik tad dārgāk paliks turēt iekšdedzes automobili.

LIELĀKS UVTN ARĪ HIBRĪDIEM UN ELEKTROAUTIŅIEM

Lielāku nodokli būs jāmaksā arī par elektro automobiļiem, taču palielinājums ir drīzāk simbolisks – 10 eur/ mēnesī vietā turpmāk būs jāmaksā 15 eur/ mēnesī.

Hibrīdiem (kas nav minēti iepriekšējā sarakstā par UVTN iekšdedzes transportlīdzekļiem) noteiks nodokli 25 eur/ mēnesī apmērā.

VISI PĀRĒJIE

Pārējiem noteiks nemainīgu nodokļa likmi – 60 eur/ mēnesī. Ar “pārējiem” jāsaprot visus, kas reģistrēti pirms 2009.gada 1.janvāra (iepriekš – pirms 2005.gada 1.janvāra).

Paredzēts, ka “sitiens pa kabatiņu” motivēs pārsēsties no iekšdedzes dzinēju automobiļiem uz elektriskajiem.

Grozījumus vēl skatīs Saeima, taču šobrīd nekas neliecina, ka tie varētu nebūt pieņemti. Pašlaik nav zināms, kad tie varētu stāties spēkā, taču nav izslēgts, ka kopā ar grozījumiem UIN likumā par reprezentatīvā automobiļa sliekšņa celšanu – t.i., ar 2023.gada 1.jūliju.

Jūsu Alisa

saistītie raksti:

URĀ! REPREZENTATĪVAJIEM AUTOMOBIĻIEM CELS SLIEKSNI! 

Vai bija noderīgi? Dalies ar šo rakstu!

PAR AUTORI

Alisa Leškoviča

Alisa Leškoviča ir zvērināta advokāte, kas specializējas muitas, nodokļu, noziedzīgi iegūto līdzekļu novēršanas (AML) un sankciju ievērošanas jautājumos, pārstāvot klientus kā iestādēs, tā arī tiesās, kā arī īsteno klientu aizstāvību un pārstāvību krimināllietās saistībā ar ekonomiskajiem noziegumiem. 

M.: +371 29 340 444
[email protected]